1991 yılından itibaren başlayan iş tecrübesi 2001 yılında Plastik kalıpları alanında faaliyet göstermek amacı ile şirketleşmiştir. Müşteri taleplerini öncelikli hedef sayarak çalışan firma  kuruluşundan itibaren hızla büyümeye ve teknolojik gelişmelerle hizmet vermeye devam etmektedir.

Firmamız;
Mobilya plastik aksesuarları
Beyaz eşya plastik aksesuarları
Değirmen makine plastik aksamları
Hediyelik eşya plastik aksesuarları
Otomotiv plastik aksamları
Sektörlerinde hizmet vermektedir.
Uzman kadrosu ile AR – GE çalışmaları, günün ihtiyaçlarını da göz önünde tutarak farklı sektörlere yeni ürünler kazandırma hedefiyle devam etmektedir.
Firmamız aynı zamanda bünyesinde bulundurduğu plastik enjeksiyon makineleri ile ülke geneline ve yurt dışına plastik ürünler imal ederek en iyi şekilde hizmet vermektedir.
Genç ve dinamik kadrosu ile yeni projeler oluşturmak için ilkeli bir çalışma ve üretim politikası izleyen SİMA PLASTİK KALIP yurt dışı ve yurt içinde söz sahibi olmak için çalışmaktadır. Yurtdışında Mısır , Irak ,Suriye,Suudi Arabistan olmak üzere şu an 4 ülkeye ihracatı olan firmamız yeni pazarlar arama amacıyla da profesyonel bir ihracat ofisini bünyesinde barındırmaktadır.
Ayrıca öncelikle kendi talebi ve pazarın isteği doğrultusunda Çin ve İran başta olmak üzere hesaplı hammadde temini için de çalışmaktadır.

TEKNOLOJİ      
Sima Plastik Kalıp ; günümüzde dünyada modern bir kalıphanede bulunması gereken tüm insan, tezgah, ekipman ve yazılım gücüne sahiptir.
Sektörel yenilikleri yakından takip etmekte ve gereken adaptasyonu ve gelişimleri bünyemize hızla katmaktayız.
Kalıp imalat işini sadece talaş kaldırmadan ibaret görmemekteyiz. Yılların vermiş olduğu plastik kalıp tecrübemizi parça tasarımından plastik enjeksiyon imalatına kadar müşterimizle paylaşmakta, ortaya çıkacak olan sonucu bir bütün olarak görmekteyiz.
Bu anlamda insan tecrübesinin yetersiz kaldığı AR-GE , ekipman ve teknoloji yatırımlarını yapmakta ve bu yatırım kaynaklarını müşterilerimiz ile paylaşabilmekteyiz.

Örneğin ;

60 tondan 320 tona kadar sadece kalıp denemeleri için ayırdığımız 3 plastik enjeksiyon makinesinden oluşan parkurumuz,

  •       Görevi sadece plastik parçaların kalıplamaya uygun olup olmadığını, parçanın fonksiyon ve görünümünü  etkilemeyecek değişiklikler ile daha verimli nasıl kalıplanabileceğini analiz eden uzman ekibimizle üretim yapmaktayız

VİZYON

      Sima Plastik Kalıp, hızla küreselleşen pazarda var olabilmek için üstün rekabet gücüne sahip olmanın gerekliliğini savunmaktadır.
Bu nedenle dürüst, işi ile ilgili her türlü eğitimi almış insanları istihdam eden ve yüksek teknolojiyi kullanan bir kurum olmayı hedeflemiştir. Kuruluşumuzdan bu yana taviz vermeden uygulanan bu prensip, firmamızı sektörümüzde iddialı bir konuma taşımıştır.
Sima Plastik Kalıp Sanayi, beyaz eşya, mobilya ve otomotiv sektörlerinde özellikle tercih edilen bir plastik kalıp üreticisi konumundadır.
Kaliteyi ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan uzman kadromuz, zor beğenen müşterilerimizin isteklerini dahi en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla yerine getirerek haklı ve sürekli bir güven ortamı yaratmıştır.Bu ortam için gereken yaptığımız yatırımlarımız ve hizmetlerimiz müşterimizin sonuca daha sorunsuz ve hızlı ulaşabilmesi adınadır.
Esas amacımız kalıp imalatı değil müşterimizin uzun yıllar kalıplarımızla parça imal etmesidir.
Müşteri referanslarımız, kalite politikamızın nedenli doğru olduğunun en geçerli ispatıdır. Müşterilerimiz ile kurduğumuz diyalog; tek seferlik alıcı – satıcı ilişkisinden değil, kazan kazan ilkesine dayanan çözüm ortaklığından doğmaktadır.